İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Tatilforum

Sayfa: [1]
1
Tatil Önerileri / Ynt: Ailemle Tatile Çıkacağım Öneri Varmı
« : Ağustos 03, 2018, 04:53:32 ÖS »
Sakinlik tercihinizse "Fethiye" bölgesini tercih edebilirsiniz.

2
Tatil Fotoğrafları / Trabzon - Uzungöl
« : Ağustos 03, 2018, 12:09:42 ÖS »
Eşsiz bir manzara herkesin görmesi gereken bir yer.


3
Tatil Fotoğrafları / Şanlı Urfa - Halfeti
« : Ağustos 02, 2018, 11:40:46 ÖÖ »
Eşsiz manzarasıyla Halfeti..


4
Herkesin hayalidir tatil yapmak. Kimisi hayallerini süsleyen tatilin köylerde doğal hayatla iç içe olması gerektiğini söyler, kimisi ise hayallerini süsleyen tatili tanımlarken deniz kıyısında olmasını veya yurt dışına çıkarak gezme olarak tanımlar. Aslında bunların hepsi birer tatil planıdır. Yurt dışında gezmek için ise iki seçeneğiniz bulunmakta. Ya bireysel olarak yurt dışına tatile gideceksiniz, ya da turlara yazılarak tatile gideceksiniz. Peki Balkan turlarını denediniz mi?

Balkan turları da dahil olmak üzere tüm yurt içi ve yurt dışı tur organizasyonları konusunda profesyonel olan Ves Turizm, Ankara çıkışlı Balkan turlarıyla ve yurt içi turlarıyla ünlenmiş bir tatil tur şirketi. Şirket 1999’da kurulmasına rağmen kısa sürede müşterilerinin gönlünü kazanmış durumda. Gerek donanımlı ve ilgili personelleri gerek ise yaptıkları işin ciddiyetinin farkında olmaları, tatile gidecek insanların mutlu olmasını sağlamakta. Turlar, 4 yıldızlı otelleri içerisinde barındırmakta ve gideceğiniz tura göre iki gün, üç gün, beş gün, yedi gün, sekiz gün gibi seçeneklere sahipler. Size uygun olanına katılabilirsiniz. Üstelik oteller kaliteli, temiz ve düzenli. Oteller, ayrıca yarım pansiyon olarak çalışmakta. Yarım pansiyonu biraz açarsak, otelde sabah kahvaltısının yanında akşam yemeğiniz de dahil olmak üzere otele ait. Yani otel günde iki öğün yemeği size ücretsiz sunmakta. Bu öğünler sabah kahvaltısı sabit olmak üzere, gidilecek otele göre öğle yemeği de olabilir, akşam yemeği de olabilir.  Balkan turları için ise vize gerekmemekte. Bunu ise Balkan ülkelerinin Türkiye’den vize istememelerine bağlayabiliriz. Böylece vize derdiniz asla olmayacak. Balkanlara gitmek için alternatif yollarınız da bulunmakta. Turların içerisinde belirtildiği şekilde ister otobüsle gidilen turlardan seçebilirsiniz, isterseniz de Türk Hava Yolları ile gidilen turlardan seçebilir ve Balkan turlarının keyfini çıkarabilirsiniz.

Ves Turizm’in balkan turlarında ise Yunanistan, Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Hırvatistan, Bosna Hersek, Sırbistan, Bulgaristan gibi ülkelere ait 21 adet şehir ve 7 adet başkente gezi düzenlemekte. Böylece neredeyse tüm Balkan coğrafyasını gezmiş olacaksınız. Üstelik bunu uygun fiyat ve kaliteyi birleştirerek yapmaktalar. Müşteri memnuniyetini benimsemiş olan Ves Turizm ve çalışanları, bu sayede Ankara’nın balkan çıkışlı turları arasında bir numara oldu. Peki Balkan turlarında ne mi var? Örneğin Yunanistan’a giderek Selanik’te panoramik olarak şehri izleyebilir ve Beyaz Kule, Döner Kule, Kordon, Fuar, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans döneminden kalma eserleri de görebilir, bol bol fotoğraflar çekinebilirsiniz. Ayrıca bunlarla da kalmayarak ülkemizin kurtarıcısı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün evine de Selanik’te ziyaret düzenleniyor.

Bosna – Hersek gezisinde ise Başçarşı, Sebil, Şehir Kütüphanesi, İnat evi, Latin köprüsü, Gazi Hüsrev Bey kompleksi (içerisinde cami, çeşme, saat kulesi, bedesten, medrese içerir.), İsa’nın Kutsal Kalbi Kilisesi, Morića Han gibi tarihi ve popülaritesi yüksek olan mekanları gezebilir, bol bol fotoğraf çekerek sosyal medyada da parlayabilirsiniz. Ayrıca serbest zamanlarınızda yöresel lezzetlerin de tatlarına bakabilmektesiniz. Serbest zamanlarınızda ise Boşnak Böreği, Soğan Dolması, Köfte, Boşnak Kahvesi gibi yiyecek ve içecekler ile yöresel lezzetleri tatma imkânınız da olacak. Böylece Ves Turizm ile yeni bir ülkenin lezzetlerini, kültürlerini ve tarihi hakkında yakından tanıma imkânınız da olmakta.

Saraybosna ve Belgrad turunda ise ekstra ücret ile düzenlenecek olan, şehrin savaş döneminde iki buçuk yıl direnmesinde ve yiyecek-içecek ihtiyacının karşılandığı savaş tünellerini ve müzesini gezebilir, tam manasıyla bölgenin hikayesini öğrenebilirsiniz. Ardından Belgrad’ta bulunan Tuna ve Sava nehirlerinin kesiştiği yerde kurulmuş olan Kalemeydanı’na gidebilir, burada Nebojsa kulesi, Roma kale duvarları İstanbul kapı, Zindan kapı ve Saat kapısı, Askeri müze, Damat Ali Paşa türbesi, Victor(zafer) anıtı ve Bayraklı Camii’yi ziyaret edebilirsiniz. Ekstra ücret ödemek şartıyla burada kayıklar ile Tuna ve Sava Nehri kayık turlarına katılabilir.

Turlar, kaydolmanızdan ve yolculuğa çıkmanızdan itibaren sizlere lüks otobüsler ile ulaşım sağlamakta. Araç içinde su ve yiyecek ikramları ile yolculuğunuz sırasında size keyifli ve mutlu anlar geçirtecektir. Uçak ile yapılan tur yolculuğu ise Esenboğa Havalimanı’ndan uçakların havalanmasıyla başlıyor. Uçaklarda ise ekonomi sınıfı uçuş biletleriniz ile Balkan ülkelerine gidiyorsunuz. Ayrıca gideceğiniz şehirlerde ve Balkan ülkelerinde Türkçe konuşan yerel ve profesyonel rehberler eşliğinde de gezeceksiniz. Böylece gezdiğiniz yer hakkında ana dilinizde bilgi de alabileceksiniz. Tur programlarında belirtilen panoramik şehir turlarının da pakete dahil olduğunu belirtebiliriz.

Tur döneminde ücret dışında tutulan hizmetler olarak ise Balkan turları sırasında gezilecek olan ülkelerde bulunan müze ve ören yeri giriş ücretlerini sayabiliriz. Müze ve ören yerleri girişlerinde ücret size ait olmakta. Ayrıca yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası ücret dahilinde değildir. Otellerde gezi sırasında ekstra turlar da düzenlenmekte ve bu turlardan opsiyonlu olarak faydalanabilirsiniz. Eğer ekstra turlara da gitmeyi isterseniz, yapılacak olan ekstra turların ücretlerini de ödemelisiniz. Eğer gitmek istemezseniz serbest zaman olarak bu süreyi kullanabilirsiniz. Bu sırada kişisel olarak yapacağınız her türlü harcamalar da (yiyecek almanız, hediyelik eşya, takı, kıyafet almanız gibi) her turda olduğu gibi burada da size ait olmakta. Oteller yarım pansiyon çalıştığı için günde iki öğün yemek verilir. Verilmeyen 3. Öğün yemek ise size aittir.

Eğer siz de tatile gitmek istiyor fakat tatil için düşünme aşamasında iseniz Ves Turizm ile güvenli, huzurlu ve ekonomik olarak Balkan Turları dahil olmak üzere yerli ve yabancı ülke turları ile tatilinizi mutlu geçirebilirsiniz. Haydi hemen Ves Turizm kalitesi ile tatile!

5
Marmara Bölgesi / İstanbul Turları
« : Temmuz 19, 2018, 03:57:39 ÖS »
İstanbul Gezilecek Yerler

İstanbul'da gezilecek yerler de sınırsızdır. İstanbul'un ilk bakışta göze çarpan en etkileyici yerleri Tarihi Yarımada ve Boğaziçi'dir. Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Sultanahmet Camii, Kapalıçarşı, Yerebatan Sarnıcı gibi tarihi yerleri barındıran Tarihi Yarımadada gezi ve Eminönü Galata Köprüsünden başlayarak Anadolu Kavağı'na kadar süren etkileyici İstanbul Boğaz turu, İstanbul'un ziyaretçilerinin mutlaka yapması gereken gezi aktivitelerinin başında gelmektedir. Avrupa ve Asya’yı ayıran İstanbul Boğazı'nda vapur veya teknelerle geleneksel ve unutulmaz bir deniz gezisi yapmadan İstanbul geziniz tamamlanmış sayılmaz. İstanbul Adalar Turunu da tavsiye ediyoruz

İstanbul Gece Hayatı

İstanbul gece hayatı ise bambaşka. Özellikle Taksim, İstiklal Caddesi ve Tünel hattı İstanbul gecelerinin en önemli mekanlarını barındırmaktadır. İstanbul'da sanat ve kültür aktiviteleri ise sınırsızdır diyebiliriz.

6
Mutlaka Gezilmeli / Sular altındaki Saklı Cennet " Halfeti "
« : Temmuz 16, 2018, 03:11:04 ÖS »

Adını duyduk, ama çoğumuz bilemedik sular altında kalan bu denli hayatın olduğunu. Geçmişe özlem, çoğumuzda var, kabul! Peki ya tüm geçmişini sular altına gömüp hatırlamak istediğinde görebileceğin tek bir anı bulamamak?

İşte bunları yaşamış Halfeti halkı. Yalnızca bunları yaşayan birinden dinlemek bile duygulandırmaya yetecek sizi. Belki de şükrettirecek geçmişinizin yerinde durduğuna. Halfeti, 2000 yılında Birecik Barajı’nın yapılmasıyla Fırat Nehri suları altında kalmış. Evlerin, o verimli tarlaların sahiplerine yüksek meblağlar verilmiş. Neredeyse herkes kabul etmiş, etmeyen azınlık ise sonunda para ile yetinmiş anılara mahsuben. Oysa yetişmeyen meyve yokmuş bu topraklarda. Şimdi ise geriye kara gül kalmış onca çeşidin arasından, geçmiş kara günleri hatırlatırcasına.

 

Bu yıllara kadar pek de adını duyan olmamış Halfeti’nin. İlk kez haberlere çıkmış 1996’da. Dört yıl sonra da her bir yanı su basarken, aşağıda bir şehrin olduğunu kanıtlarcasına dikilen cami minaresi kalmış Halfeti’den geriye. Ulaşımın karadan kesilmiş olduğu cami minaresinin geçmiş hayatı hatırlattığı Savaşan Köyü’ne tekne ile ulaşılıyor. Köye geldiğinizde suyun içinde caminin çatısını da görüyorsunuz. Ve sonra başka bir çatı daha… Batık köy Savaşan’da karaya çıkıp verdiğiniz molada evine su ulaşmamış bir amca var. Herkes terk etmiş, o bırakıp gitmemiş buraları. Diyor ki “Ben yedi göbektir Halfetiliyim. Burası benim okulumdu, burası sağlık ocağımız, en çok burada top oynardık.”

Gösterdiği yerler bugün baraj sularından ibaret. Suyun altında o amcanın 40 yılı gömülü. Göremiyor ama biliyor, anlatırken sesinden anlıyorsunuz. Her anlatışında sanki yeniden yaşıyor sulara gömülen geçmişini unutmamak istercesine.
Halfeti’nin diğeri meşhur uğrağı Rumkale. Doğayla uyumundan dolayı “kayalığın nerede bittiğini, insan eserinin nerede başladığını söyleyebilmek çok zor” sözlerini Prusya Generali Moltke’ye söyletebilen mükemmel mimariye sahip. Üç baraj gölü ortasında, Antep ve Urfa arasında bulunuyor. Kalenin el oyma işçiliği kadar söylenceleri de meşhur. Nergis çiçeğinin kokusundan kralın oğluna, kralın oğlundan suya aşkına kadar her şey efsaneleştirilmiş.

 

Evvel zaman içinde Rum Kale Beyi’nin Nergis isminde bir oğlu varmış. Sürekli kalede bulunan sekiz metre derinliğindeki kuyudaki suda kendini izlermiş. İzledikçe kendini daha çok beğenir hale gelmiş. Bir gün kendi güzelliğini iyice görmek için kuyuya eğilmiş ve Fırat’ın soğuk sularında bulmuş kendini! Gencin tam boğulduğu noktada kimsenin şimdiye kadar göremediği güzellikte bir çiçek açmış. Bu çiçeğe de nergis denegelmiş. 

 

Sadece Halfeti’de yetişen kara gül ise “şeytanın gülü” olarak geçmiş efsanelere. Şeytanın gülü olduğundan kimse dokunmazmış bu güle ancak bir gün halktan bir kıza madalyon olarak gözükmüş bu gül. Kız bu madalyonu sahibine vermek için aldıktan sonra tüm halk kızı cadı olarak görmeye başlamış. Bu masum kızı yok etmek için çarmıha germişler. Şeytan, kızı çarmıhtan kurtarmaya çalışsa da halkın taşlamasından kurtaramamış. Kız oracıkta can vermiş. Şeytan da herkesin aşkını simgeleyen kırmızı gülün dünyanın her köşesinde yetişebileceğini ancak onun aşkının bu “kara gül” ile sadece kızın öldüğü bu toprakta acı bir iz olarak kalacağını söylemiş.

 

Efsanelere beşiklik etmiş bu minik yer, gerdanlığıyla tamamlamış sanki kendini. Eski Halfeti ile Yeni Halfeti’yi, geçmişle şimdiyi bağlamış bu gerdanlık. Sular örtmüş olsa da, yaşanmışlıkları unutmadan…

Kaynak : http://www.ustamdan.com/tr/yazihane/131/Halfeti-Tarihi-Sular-Altında-Bir-Cennet

7
Karadeniz Bölgesi / Karadeniz Bölgesinde turizm
« : Nisan 17, 2018, 04:02:38 ÖS »
Karadeniz Bölgesi dediğimizde aklımıza ilk gelen doğal güzelliklerdir. Bu bölgede yağışlar yıl boyu devam ettiği için kıyı şeritlerinde çok çeşitli bitki ve ağaçlardan oluşan harika manzaralar vardır. Turizm faaliyetleri açısından Karadeniz Bölgesinde yer alan faliyetler şunlardır;

Yayla turizmi oldukça revaş görmektedir. Yerel turizm acenteleri tarafından en çok satışı yapılan bölgeler arasındadır. Kışın ise bölgeye Ilgaz ve kartalkaya kayak turları düzenlenmektedir. 

Bölgede Bolu, Düzce ve Kızılcahamam gibi önemli kaplıcalar yer almaktadır. Sağlık turizmi açısından oldukça zengin ve ziyaret edilen bölgeler arasındadır. Abant gölcük ve yedigöller doğal çevresi bozulmamış bir doğa harikasıdır. Bu yerlere yılın her mevsimi turizm akını olmaktadır.

Bölgede harika plajlar bulunmaktadır. Inkumu, Çakraz Plajı,Ceneviz Kalesi Plaji, Kapisuyu Plaji, Filyos Plajı, Kalkın Plajı, Giresun Belediye Plajı, Bada Plajı  plajlardan bazılarıdır. Çoruh nehri üzerinde ise rafting faliyetleri yapabilirsiniz.

8
Forum Kuralları / Forum Kuralları
« : Nisan 16, 2018, 10:48:47 ÖÖ »
Tatil Forum, tatil danışmanlık sitesi değildir,  Amaç Tatil bilgi paylaşımıdır.

Tatil Forum ÜYELİĞİ HAKKINDA:
Tatil Foruma üyelik ücretsiz olup, forumlar Tatil hakkında bilgi paylaşımı amacı gütmektedir. Üyeler, üyelik adları ve gönderdikleri iletilerden şahsen sorumlu olup, yazılarının kamuya açık hale geleceğini, internet arama motorlarında ve diğer İnternet kaynaklarında yayınlanabileceğini kabul ederler. Diğer taraftan üye tarafından üyelik iptali mümkün olmadığı gibi, siteye eklenen iletilerin silinmesi mümkün değildir. Üye olmayanlar siteye bilgi ekleyemeyecekler, ancak siteyi gezebileceklerdir.

Sitenin amacı genel tatil bilgisi vermek olup, şahsi tatil sorunlarınız için alışveriş yaptığınız firmaya danışmanızı öneririz. Forumlarda sorduğunuz sorular, yeterli tatil bilgisine sahip, diğer site üyeleri tarafından yanıtlanabilir. Site yönetiminin veya site üyelerinin sorulan sorulara yanıt verme zorunlulukları yoktur. Forum tatil bilgi paylaşımı esası üzerine kurulmuş olup, farklı amaç güdenlerin kayıtları silinecektir.

Forum Kuralları:
Forumumuza Tatil ve bilimsel yazılar yazılabilir. Formumuz da kanun, ahlak ve adaba aykırı yazılar yazmak, müstehcen Resimler eklemek ya da Link vermek kesinlikle yasaktır. Aksini yapanların derhal erişim yetkileri alınacaktır.

Forumumuz üzerinden alınan herhangi bilgi veya dosyanın doğuracağı problemlerden kullanıcının kendisi mesuldür. Forumumuz bir bilgi paylaşım platformudur ve buradan edinilen bilgi veya dosyaları kullanmak özgürlüğü tamamen kullanıcıya aittir.

Forum katılımcıları yeni bir Konu Başlığı açmadan önce o Konunun forumda mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler. Bunun için forumun arama Özelliği kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren Konular açılamaz.

Forumun resmi dili Türkçe'dir. İngilizce yazılacaksa İngilizce forum bölümü kullanılmalıdır.

Kısa Mesaj Yolu ile tatil ile ilgili soru sorulamaz. Yorum ve sorularınızı yazacağınız yer sadece Forumlar dır.

Yöneticiler her yazılan mesajı göremeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir Mesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere bildiriniz.

Türkçe imla kurallarına uymayan, küçük harfle başlayan konu başlıkları ve cümleler silinecektir.

Mesaj yazarken sadece büyük Harf kullanmak bağırmak ve sayısızlık anlamına geleceği için cümlenizin tamamını kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız. Konu Başlıklarını Konunun içeriğini ifade eden, özetleyen şekilde seçmeniz gerekmektedir. Konu ile Alakalı olmayan Başlıklar silinebilir. Buna yapılan itirazlar gözönüne alınmayacaktır.

Foruma yazılacak konular ilgili Konu Başlıkları altına yazılmalıdır. Buna özellikle Dikkat etmenizi rica ediyoruz, aksi takdirde forumunuzun yönetim tarafından silinmesi sözkonusu olacaktır.

Üye olurken ahlaksız isim seçmek, imzalara Siyasi Amaçlı yazılar yazmak, Reklam yapmak yasaktır. Resim olarak kesinlikle müstehcen ya da siyasi Resimler seçilmemeli ve kesinlikle bir Siyasi Partinin Simgesi olan Logolar kullanılmamalıdır. Aksi halde Üyeliğiniz silinecektir!

Foruma uzun süre girmeyip, herhangi bir Konuda Mesaj yazmayanların Üyelikleri silinebilir buna itiraz hakkınız yoktur.

Yöneticiler, yazılan Yazının Konusuyla ilgili olmayan bir Bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi veya cevaplandırılması Yönetici inisiyatifindedir.

Forum Yönetimi tarafından, aynı Kişinin birden fazla Rumuz veya isimle, farklı Kişilermiş gibi aynı Konuda görüş belirttiğinin tespit etdilmesi durumunda, Kişinin tüm Mesajları silinir ve Boarda girişi yasaklanır.Yine buna bağlı olarak aynı Kişinin birden fazla eMail Adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda aktif olan Üyeliği derhal silinir.

Site ve Forumun işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları bilgilendirmek Adminlerin veya Moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

Hiç bir forum hakkında (özellikle bu forum hakkında) veya kişi ve kurumları karalayıcı, yöneticilerini küçük düşürücü, aşağılayıcı kelimeler kullanılamaz. Aksine tutum izleyen Üyelerin üyelikleri hiç bir ihtarda bulunmaksızın derhal silinecektir!

Başka bir üye için ahlaka ve mevzuata aykırı veya aşağılayıcı kelimeler kullanan, ya da forumun huzurunu kaçırmak isteyen Kullanıcılar derhal forumumuzdan uzaklaştırılırlar.

Forum Kurallarına uymayan Katılımcıların Forumda yazı yazması engellenecektir. Bu işlem ihtarda bulunulmaksızın da yapılabılır.
Forum Kuralları her zaman değiştirebilir ve değiştikten sonra geçerli hale gelir.

Siteye üye olan her üye, Üyelik Kurallarini tamamen okumuş ve kabul etmiş sayılacağından, sonradan bilmediği yönünde bir Beyanat kabul edilemez.

Üyelik gerektiren başka forumlara davet mesajları ve reklamlar KM'ler dahil kesinlikle yasaktır. Bu durum tespitinde lütfen site yöneticilerine bildiriniz. Ayrıca üye bu durumda süresiz BAN edilecektir. (Erişimi durdurulacaktır).

Kullanıcıların kişisel bilgileri ile ilgili seçimlerinden site yönetimi sorumlu değildir. Unutmayınız ki foruma yazılan her türlü bilgi kamuya açık bilgi haline gelecektir. Üyeliğinizin iptali, üye isminizin değiştirilmesi, iletilerinizin silinmesi gibi talepleriniz kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Bu sözleşme ile bizi (burada ya da başka bir yerde belirtilmiş olsun ya da olmasın) tarafınızdan gönderilen uygunsuz veya gayriyasal verilerin tarafımızdan silinmesi ya da değiştirilmesi konusunda, yetkili kılmaktasınız. Site içinde mevzuata aykırı iletilerden sorumlu olmadığımız halde, uygunsuz görülen ileti ve bilgileri sileceğimiz gibi, üyeliğin askıya alınması yoluna gideceğimizi kabul etmektesiniz.

Sayfa: [1]